Náboráčik | ASC Lyžiarsky klub
title

Náboráčik

Uvítame 4 - 10 ročné deti pre zjazdové lyžovanie. Celoročná príprava mladých lyžiarskych talentov na preteky, všestranný pohybový základ z gymnastiky, atletiky i loptových hier, sústredenia na čerstvom vzduchu vo vysokohorských podmienkach u nás i v zahraničí pod vedením renomovaných pretekárov a trénerov.

Naša sezóna sa skladá z viacerých typov prípravy, a to na snehu, v telocvični, na in-line korčuliach ako aj ďalších pohybových aktivít. Keďže sme závislí od snehu, snažíme sa byť na ňom čo najviac. Minulý rok najúspešnejšie deti zvládli pod našim vedením viac ako sedemdesiat dní na snehu. Členom klubu sa nemusia stať iba super lyžiari, ktorí zvládajú všetky nástrahy lyžiarskych svahov, ale aj začiatočníci, ktorí sa chcú všetko len naučiť. K tréningu patrí aj videocoaching, rozoberanie chýb a nových prvkov techniky na videu počas večerov na výjazdoch. Ide nám o to, aby sa všetci nie len dobre jazdili, ale aj dobre sa bavili, získali všestranné pohybové zručnosti s rôznororým náčiním a náradím. Deti v našom klube majú super partiu s ktorou nielen trénujú, ale aj žijú.

September až júl - prevažne tieto stabilné tréningy:

utorok 16.30 - 18.30 v telocvični na ZŠ Sibírska,
štvrtok 16.30 - 18.30 v telocvični Zš Nevädzová 2,
sobota 10.00 - 12. 00 vonku Koliba alebo ZŠ Sibírska

Do telocvične je potrebné zabezpečiť vhodnú obuv s nešmykľavou (nepíšucou) podrážkou, tepláky, tričko, fľašku (umelú) s pitím, na Kolibu kopačky (pitie) a na in-line okrem vhodných korčúľ chrániče kolien, lakťov , dlaní, (príp. zadku) a helmu.

  • Takmer každý zimný víkend majú jednotlivé kategórie preteky. (Slovenský pohár)
  • Mimo stabilných sústredení, od októbra osem päťdňových výjazdov na ľadovec a od januára troch až štyroch pretekových víkendov na slovenských svahoch, majú ešte podľa záujmu niekoľko výjazdov do blízkeho strediska Semmering.
  • Nepretekajúci členovia majú v prípade záujmu možnosť tréningov počas víkendov na Kolibe alebo Pezinskej Babe.
  • V jarnom a letnom období sa cez víkendy konajú opäť tréningy na korčuliach, prípadne na bicykloch alebo vodných lyžiach (boardoch).
  • Začiatkom júla a koncom augusta sa konajú letné sústredenia (turistika, regenerácia, ihrisko a športové hry, termálne kúpalisko a pod. v horských podmienkach na Slovensku.

Okrem toho ponúkame odborné poradenstvo pri výbere lyží ako aj ostatnej lyžiarskej a in-line výstroje, možnosť nákupu za klubové ceny. Členovia klubu majú 50% zľavu na všetky servisné práce v Ski servise, kde je veľmi kvalitné strojové vybavenie , odborný (predovšetkým pretekový) servis, prispôsobený individuálnym schopnostiam, potrebám, štýlom jazdy i snehovým podmienkam. 

Deti pod našim vedením vedia dosiahnuť naozaj skvelé výsledky pri vysoko odbornom vedení a individuálnom prístupe, naučíme ich množstvu hier, športových činností a zručností, ktoré môžu využiť ako perfektný základ pre akúkoľvek inú pohybovú aktivitu a šport. Deti sa naučia žiť v kolektíve, popri tom môže každý rozvíjať svoje najlepšie danosti a majú zabezpečené možnosti spontánneho vyžitia. Prostredníctvom moderných techník a postupov poskytujeme kvalitnú výuku lyžovania (pretekania), pričom sa koncentrujeme nielen na základnú výuku lyžovania, ale aj vysoko odborné pretekové lyžovanie. Naučíme každého rôzne techniky oblúkov v závislosti od rýchlosti jazdy, typu terénu či stavu zjazdoviek a tiež zvládanie rôznych psychických stavov a prekonávanie samého seba aj za nepriaznivých zimných poveternostných podmienok.